Uudised

Vaata kaardilt, kuhu ja millal liigub suvise laulu- ja tantsupeo tuli 08. aprill

XXVII laulu- ja XX tantsupeo TuleTulemine saab alguse 1. juunil Tartust ning tuli jõuab pärast 4200 kilomeetrist teekonda 4. juuli õhtuks Kalevi staadionile. Kogu 33 päeva kestavast üle-eestilisest teekonnast on valminud kaart, kuhu on kantud ligi 500 tähenduslikku paika, kus tuli peatub.

Loe lisaks »

Tänasest hakkab Teeme Ära talgupäeva stardipakettide laialivedu üle Eesti 03. aprill

Talgujuhid, kes on oma talgud kirja pannud Teeme Ära talgupäeva kodulehele, hakkavad tänasest kätte saama talgute ettevalmistamist toetavaid stardipakette. Kolmapäeva hommikuks oli talguveebi aadressil www.teemeara.ee oma talgud üles märkinud ligi 600 talgujuhti ning talgute kirjapanek kogub üha hoogu. Stardipaketid jõuavad Omniva pakiautomaatide abil talgujuhtideni üle Eesti kuni 4. maini, mil peetakse üle-eestiline Teeme Ära talgupäev. Kõik inimesed ja organisatsioonid on oodatud talguid eest vedama ning aktiivselt kaasa lööma!

Loe lisaks »

Juubelilaulu- ja tantsupeoni jääb sada päeva 26. märts

XXVII laulu- ja XX tantsupeoni „Minu arm“ jääb täna täpselt 100 päeva. Üle terve Eesti on kümned tuhanded lauljad ja tantsijad valmistumas maakondlikes eelproovides juubelipeol ülesastumiseks. Juubelipeole eelneb tänavu ka tuletulemine, mis läbib 33 päeva jooksul kõiki Eesti maakondi. Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koos Teeme Ära talgupäeva korraldajatega kutsuvad kõiki inimesi ühinema juubelipeo ettevalmistustega ja korrastama tuleteekonnale jäävaid kultuuriväärtuslikke paiku.

Loe lisaks »

Täna algab talgukevad ja talgute kirjapanek 4. mail peetavaks Teeme Ära talgupäevaks 13. märts

Teeme Ära talgupäeva meeskond kuulutab alanuks tänavuse talgukevade, mis kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 4. mail peetava üle-eestilise talgupäevaga. Koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega on sel kevadel üks üleskutse korrastada oma kodukandis laulu- ja tantsupeo tuleteekonnale jäävaid kultuuriväärtuslikke paiku. Töid ja tegemisi mahub aga talgupäeva taas väga erinevaid. Muuhulgas kutsutakse eestimaalasi kaasa lööma õueraamatukogude meisterdamise algatuses ning osalema nurmenukutalgutel, mille eesmärgiks on aidata Tartu Ülikooli teadlastel hinnata meie looduse liigirikkust ja seisukorda. Kõiki talguid saab tänasest kirja panna talguveebis www.teemeara.ee.


Loe lisaks »

Talgupäev 2018: Täpsustatud andmetel osales tänavusel Teeme Ära talgupäeval vähemalt 53 128 talgulist 15. mai

Tänavusel Teeme Ära talgupäeval osales talgujuhtide täpsustatud andmetel 2177 talgul vähemalt 53 128 talgulist, mis moodustab Eesti elanikkonnast 4%. Maakondade arvestuses korraldati enim talguid Harjumaal ja Tallinnas, kus osales 469 talgul kokku 15 343 inimest. Elanike arvu järgi võttis kõige rohkem inimesi talgutest osa Saaremaal, kus osales 222 talgul 4629 inimest ehk 13,9% maakonna elanikest. Järgnesid Hiiumaa 11,9%, Läänemaa 11,6% ja Järvamaa 9%-ga maakonna elanikest.

Loe lisaks »