Talgupäeva uudised

Teeme Ära meeskond ja XII noortepeo „Mina jään“ korraldajad kutsuvad noori talgutele 24. märts

Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsub koostöös XII noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään“ korraldustoimkonnaga kõiki noori koos õpetajate, juhendajate ja vanematega osalema 6. mail peetaval üle-eestilisel talgupäeval, et korrastada oma kodukandi väikesed ja suured laululavad ning tantsuplatsid. Ühine osalemine talgutel väärtustab seeläbi meie laulu- ja tantsutraditsioone ning aitab ühtlasi ette valmistada suvist noortepidu „Mina jään“ ja ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamist igas paigas üle Eestimaa.

Loe lisaks »

Eesti spordiorganisatsioonid panevad Teeme Ära maailmakoristusele õla alla ja kutsuvad inimesi ka talgupäevale 21. märts

Täna, 21. märtsil allkirjastasid viis mõjukat Eesti spordi- ja terviseliikumisega seotud organisatsiooni hea tahte avalduse Teeme Ära rahvusvahelise Maailmakoristuspäeva toetuseks. Maailmakoristuspäev toimub 15. septembril 2018.

Loe lisaks »

Täna algab kümnes Teeme Ära talgukevad ja talgute kirjapanek 6. mai talgupäevaks 15. märts

Talgupäeva meeskond annab täna Kultuurikatlas avalöögi tänavusele talgukevadele, juba kümnendale Teeme Ära egiidi all toimuvale üle-eestilisele algatusele, mille eesmärgiks on suurendada ühiskonna sidusust ja kogukonna turvalisust ning aidata kaasa elu edenemisele Eestimaal. Kõik inimesed, vabaühendused, ettevõtted ja organisatsioonid saavad tänasest oma talguid üles märkida talguveebis aadressil www.teemeara.ee, et kutsuda eestimaalasi osalema maikuu esimesel laupäeval, 6. mail peetaval talgupäeval.

Loe lisaks »

2016: Täpsustunud andmetel võttis Teeme Ära talgupäevast osa vähemalt 44 372 inimest 18. mai

Tänavusel Teeme Ära talgupäeval osales talgujuhtide täpsustatud andmetel 1986 talgul vähemalt 44 372 inimest, mis moodustab Eesti elanikkonnast 3,4%. Maakondadest korraldati enim talguid Harjumaal ja Tallinnas, kus lõi 455 talgul kaasa 13 116 inimest. Elanike arvu järgi osales kõige rohkem inimesi Saaremaal, kus 191 talgust võttis osa 12,3% maakonna elanikest. Tänavu hakkasid saarlastele kandadele astuma hiidlased – Hiiumaal osales talgutel ligi 9% maakonna elanikest.

Loe lisaks »