Meisterda õueraamatukogu!

Külaliikumise Kodukant ideest sündis tänavuse talgukevade üleskutse meisterdada oma kogukonnale õueraamatukogu. Õueraamatukogust saab raamatuid nii laenutada kui ise juurde tuua. See sobib nii linnatänavale kui külakeskusse. Valige enda kodukandis käidav koht ning püstitage sinna üheskoos oma maitse järgi õueraamatukogu, kust saavad lugemist haarata nii kohalikud kui külalised, nii noored kui vanad.

Varnja külas Peipsi ääres sai tänavaraamatukogu üles juba aasta alul

Kuidas raamatukogu meisterdada?

Luidja tsirkusetalu raamatukülmkapp Hiiumaal

Õueraamatukogu meisterdamisel ja kaunistamisel võib lasta fantaasial vabalt lennata. Näiteks võib ära kasutada olemasolevat materjali, vana raamaturiiulit või isegi külmkappe (kui see keskkonnale ohutuks teha). Oluline, et raamatud oleksid vihma eest kaitstud.

Kaunistamisel saab kasutada oma kodukihelkonna traditsioonilisi värve. Üsna pea leiad siit lehelt veel näiteid ja soovitusi õueraamatukogu tegemiseks.

Vaata ka näiteid maailmast: https://littlefreelibrary.org/gallery 

Õueraamatukogu kutsub jagama

Kindlasti on kõigil kodus üle mõni raamat, mis tolmu kogub ja parema meelega oleks juba uue lugemishuvilise käes. Nii saab iga talguline valmivasse raamatukogusse kohe ka oma raamatu panna. Kutsume üles igasse raamatusse saateks sisse kandma  ühe hea soovi ja õueraamatukogu asukoha, kust see raamat oma uut teed alustab.

Õueraamatukogu aitab edendada suhtlust lugemisvara jagamise näol, aga innustab kogukonnas jagama, vahetama ja ühiskasutusse andma ka muid tarvilikke asju, näiteks tööriistu, tehnikat või teisi vahendeid, mida koos on otstarbekam omada ja kasutada.

#õueraamatukogu #kihelkonnavärvid