Valik meediakajastusi

Tartu Postimees: Talgulised võtavad käsile ka kaevud ja tiigid 23. märts

Tartu külje all Ülenurmes elav Kersti Kattai oma vana kaevu enam ei kasuta, sest vesi tuleb nüüd tuppa riigi toega rajatud puurkaevust. «Me ei ole vana kaevuga veel midagi ette võtnud, naabrimemm käib siit oma kanadele vett võtmas,» rääkis perenaine.

Loe lisaks »

Harju Elu: ARVAMUS: „Teeme ära“ pole talgud, vaid enamjaolt prahikoristus 22. märts

On tore, et tänavused „Teeme ära“ päevad on seotud meie kihelkonnapärandiga. Siiski tahaks tähelepanu juhtida ühele võimalikule komistuskohale. Päevade jooksul tehakse mitmesuguseid töid, mida võib julgelt talgutöödeks nimetada. Olen seisukohal, et prügikoristust, mis küll ka väga vajalik töö, ei tohiks talguteks nimetada.

Loe lisaks »

Maaelu: Päästeamet soovitab kodukandi veekogu ümber aia ehitada 21. märts

Päästeamet juhib senisest suuremat tähelepanu kodukandi veekogudega seonduvale ohutusele. Õnnetusjuhtumite vähendamiseks kutsub amet Teeme Ära talgupäeva raames üles rajama veekogude juurde turvaaedu ja kodukaevudele kaasi.

Loe lisaks »

Vooremaa: Seekordsetel talgutel tõstetakse esile meie kihelkondade värve ja rahvustoite 20. märts

Tänavu 5. mail peetavale traditsioonilisele Teeme Ära talgupäevale algas registreerimine 15. märtsil. Seekord  seotakse talgud Eesti riigi sajanda sünnipäeva ja Euroopa kultuuripärandi aasta sündmustega Eestis. Talgute korraldajad kutsuvad kõiki üksikisikuid ja organisatsioone tegema oma osalemisega kingituse Eestile ja aitama kaasa elu edenemisele nii maal kui linnas.

Loe lisaks »

Bioneer: ELF otsib abilisi, et korraldada taaskord mõnus talgu-hooaeg. Kel huvi, siis 26. märtsini saab endast teada anda 20. märts

ELFil on tänavu taas kavas maha pidada mitmekesine ja tihe talguhooaeg. Et kõik ettevõetu mõnusalt ja mõjusalt tehtud saaks otsime talgukorralduses kaasa lööma uusi vabatahtlikke - talgujuhte ja saeministreid. Lisaks otsime tänavu ka annetustekogujaid, kes aitaks meie tegevusi tutvustada ja annetusi koguda erinevatel üritustel.

Loe lisaks »

Bioneer: Teeme Ära stardipakettide pakkimise talgud 21. ja 22. märtsil Viimsis 19. märts

Traditsiooniliselt paneb Teeme Ära talgupäevaks kokku igale talgujuhile mõeldud stardipaketi, mis on motivatsiooniks ja abimeheks talgute korraldamisel. Pakid pannakse kokku koostööpartnerite toel ja vabatahtlike abil talgukorras.

Loe lisaks »

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik: Teeme Ära talgupäev toob tähelepanu keskmesse kodukihelkonna värvid 19. märts

Tänavune Eesti 100. aastapäeval toimuv Teeme Ära talgupäev tuleb kihelkonna teemaline – nimelt on eestvedajad teinud üleskutse muuta 5. mail ümbrus rõõmsamaks oma kodukihelkonna värvidega.

Loe lisaks »

Raadio Kuku: intervjuu Tarmo Tüüriga - talgupäev läheneb 18. märts

Loe lisaks »

Järva Teataja: Talgupäevale kirjapanek on hoo sisse saanud 18. märts

Teeme ära! talgupäevadele kirja panek on alles alanud, kuid üle Eesti on kirja pandud juba 300 talgupaika. Järvamaal on neid pühapäeva õhtuse seisuga 20.

Loe lisaks »

Raadio Elmar: intervjuu talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüriga 16. märts

Tänavune talgukevad tuleb Eesti juubelisünnipäeva ja kultuuripärandi hõnguline, kutsudes kõiki inimesi ja organisatsioone tegema talgutel osalemisega kingituse Eestile ning aitama kaasa elu edenemisele nii maal kui ka linnas.

Loe lisaks »

Saarte Hääl: Saare ja Muhu talgulised hoos 16. märts

Eilsest algas Teeme Ära talgukevad ning registreerimine 5. mail toimuvaks talgupäevaks, kuhu pandi juba esimesel päeval end kirja enneolematu aktiivsusega.

Loe lisaks »

Külauudised: Teeme Ära talguvanker lükati veerema 16. märts

Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimehe ja Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüri sõnul võiksid saabuval kevadel Eesti kihelkondade värvidest inspireeritud pintslitõmbed muuta halli argipäeva ja elukeskkonna rõõmsamaks. Samamoodi saaksid unustatud ja uued maitsed aidata paremini tunnetada kultuurilist mitmekesisust.

Loe lisaks »

Seitsmesed: Teeme Ära talgupäev kingib Eestile kihelkonnavärvid 16. märts

Hoo said sisse ettevalmistused 5. mail peetava üle-eestilise Teeme Ära talgupäevaks, mis juubeliaastale vääriliselt on tavalisest pidulikum. Talgupäev kutsub talgulisi oma kodukohta kaunistama kihelkonnavärvidega ning pakkuma talgulistele erilisi rahvusroogi, mille retsepte hiljem kõik soovijad ka kasutada saaksid.

Loe lisaks »

Reporter: Tänavune talgukevad kutsub üles kinkima Eestile oma kihelkonnavärvid 16. märts

Algas talgute kirjapanek maikuu esimesel laupäeval 5. mail peetavale «Teeme Ära» talgupäevale. Tänavune talgukevad kutsub kõiki inimesi tegema talgutel osalemisega kingituse ja koristama Eestimaa metsad prügist puhtaks ning kinkima Eestile oma kihelkonnavärvid.

Loe lisaks »

Sputnik: Kingime Eestile oma kihelkonnavärvid 16. märts

Käes on talgukevad – algas talgute kirjapanek maikuu esimesel laupäeval, 5. mail peetavale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale.

Loe lisaks »

Bioneer: Alanud on Teeme Ära talgute registreerimine 5. mai talgupäevaks 16. märts

Käes on talgukevad – täna algab talgute kirjapanek maikuu esimesel laupäeval, 5. mail peetavale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale. Tänavune talgukevad tuleb Eesti juubelisünnipäeva ja kultuuripärandi hõnguline, kutsudes kõiki inimesi ja organisatsioone tegema talgutel osalemisega kingituse Eestile ning aitama kaasa elu edenemisele nii maal kui ka linnas. Talguid saab kirja panna talguveebis aadressil www.teemeara.ee.

Loe lisaks »

Hiiu Leht: Kodukant tegut­seb tempokalt 16. märts

Kohalik kogukonnapäev, üleriigiline kogukondade taotlusvoor, uus küla­vanemate statuut ja kogu­konnamudel ning kohe-kohe startiv Teeme Ära! – tegusad on nii Hiiumaa kui suur, üleeestiline Kodu­kant.

Loe lisaks »

Järva Teataja: Talgukevad sai hoo sisse 16. märts

Käes on talgukevad – eile algab talgute kirjapanek maikuu esimesel laupäeval, 5. mail peetavale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale.

Loe lisaks »

Alkeemia: Tänasest saab hoo sisse Teeme Ära talgukevad ja talgute registreerimine 5. mai talgupäevaks 15. märts

Käes on talgukevad - täna algab talgute kirjapanek maikuu esimesel laupäeval, 5. mail peetavale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale.

Loe lisaks »

Err.ee: Tänasest saab hoo sisse Teeme Ära talgukevad 15. märts

Tänavune talgukevad tuleb Eesti juubelisünnipäeva ja kultuuripärandi hõnguline, kutsudes kõiki inimesi ja organisatsioone tegema talgutel osalemisega kingituse Eestile ning aitama kaasa elu edenemisele nii maal kui ka linnas.

Loe lisaks »

Postimees: Galerii: tänasest saab hoo sisse Teeme Ära talgukevad 15. märts

Täna algab talgute kirjapanek maikuu esimesel laupäeval, 5. mail peetavale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale.

Loe lisaks »

Pealinn: TÄNA! Teeme Ära talgukevad on pühendatud kodumaistele värvidele, mustritele ja maitsetele 15. märts

Tänavune Teeme Ära talgukevad saab avastardi Tallinna bussijaama juures asuvast Triinude Toiduministeeriumist, kus korraldajad teevad juttu nii talgutoidust, kihelkonnavärvidest kui ka kõigest muust, mis tänavuse talgupäevaga seoses vajab rääkimist.  "Tänavusel juubeliaastal seome talgud igaühe kodupaigast tuttavate värvide ja mustrite ning põnevate maitsetega," rääkis Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Tarmo Tüür.

Loe lisaks »

Terevisioon: Tänasest saab registreeruda 5. mail toimuvale Teeme Ära talgupäevale 15. märts

Alates tänasest on võimalik registreeruda seekordsele Teeme Ära talgupäevale, mis toimub laupäeval, 5. mail. 

Loe lisaks »