Miks peaks talguliseks registreerima?

Talgud on töö tegemine, aga mitte ainult. See on võimalus oma tegudega näidata, mida Sa tõeliselt oluliseks pead, saada tuttavaks tegusate ja positiivsete kaasmaalastega, tunda rõõmu sellest, mis on ühine ning näha päeva lõpuks oma töö vilju. See on päev, mis annab jõudu ja head tuju pikaks ajaks.

Et koos sõprade , töökaaslaste või lihtsalt kodukoha inimestega üks tegus päev veeta, võiks ju meelepärase talgud üles otsida ja lihtsalt kohale minna. Kuid sellisel juhul satub raskesse olukorda talgute korraldaja, kes vajalike tööde ja vahendite planeerimisel ei oska õige arvu talgulistega arvestada. Just nendel põhjustel palume Sul ennast kindlasti talgutele ka ametlikult kirja panna:

• Veebist saab talgujuht saata enne 1. maid kõigile registreerunutele olulist infot seoses talgute ja talgupäevaga.

• Registreeritud talgulisega saab talgujuht talgupäeva ettevalmistustel arvestada - planeerida talle töölõigu, töövahendid ja supikausi. 

• Paljud oma kandi inimesed ja sõbrad-tuttavad annavad endast teada pigem otse talgujuhile. Talgujuht saab panna need inimesed ise veebilehel kirja.

Miks peaks talgud registreerima?

• Kui oled juba asjatundlik talgujuht ja harjunud kodukandis tegutsema, siis seekord tasub ette võtta suuremaid asju, millest jõud varem üle ei ole käinud – talgupäeva toel saad avalikult kaasa kutsuda suurema hulga inimesi ja otsida ka asjakohast ainelist tuge.

• Talgujuhtimise kogemus on väärtuslik õppetund – esmakordselt talguid korraldades saad tugineda juba kauaaegsete talgujuhtide kogemusele, kelle tarkusel põhineva Talgujuhi käsiraamatu leiad kodulehelt www.teemeara.ee või oma maakondliku koordinaatori käest.

• Saad olla ümbruskonnas eeskujuks ja anda ka teistele märku, et rasked ajad ei ole takistuseks heade asjade tegemisel.

• Tutvud paljude positiivsete ja tegusate inimestega, kellega koos on võimalik ka tulevikus olulisi asju korda saata.

• Talgud on väga ilus viis lähemalt ja kaugemalt tulijaile oma kodukanti, selle ajalugu ja inimesi tutvustada. Sattugu talguline siis siiakanti esimest korda või lihtsalt paljude aastate tagant.

• Talgute registreerimisel ning hiljemgi saab talgute juurde kirja panna need materjalid ja abivahendid, mille osas toetus teretulnud on. Võib juhtuda, et mõni hea inimene või ettevõte saab ja tahab omade jõududega appi tulla.

• Talgute registreerimine võimaldab igal ajal talgulistele saata asjakohast infot, jagada teavet, kuhu tulla ja mida kaasa võtta, küsida vajadusel ka tuge ja abi.

• Talgujuht saab iganädalaselt asjakohast infot Teeme Ära kõikidelt korraldustoimkondadelt, seega tead, mis toimub ning milliseid on võimalused talgute korraldamiseks tuge saada.

Registreerimisel saad abi maakondlikelt koordinaatoritelt, kelle kontaktid leiad: http://teemeara.ee/kontakt/maakondlikud-koordinaatorid