Simmanikorraldajate Korduma Kippuvad Küsimused

Talgud lõppevad teatavasti toreda piduõhtu ehk simmaniga. Ühest heast peost on palju rõõmu, eriti kui kõik läheb plaanide kohaselt.

Kui plaanid 1. mai simmaniõhtut, siis peo parimaks korraldamiseks mõtle ettevalmistuste tegemise ajal allpool toodud teemade peale:

- Miks pidu vaja on ja milline on selle formaat? Kas lõkkepidu talgulistega, tantsu- või lauluõhtu kõikidele lähedalt ja kaugelt tulijatele, võistumängud koos peojuhiga, saun häädele sõpradele, stiilipidu…?

- Pidulised - kes nad on? Kui palju neid ootad ja kui palju neid tegelikult tulla võib? Kas pidu on vaid päeval tööd teinud talgulistele või on oodatud ka naabrid?

- Peokoht- millised võimalused on? Kas katus on peakohal? Elekter? Lava? Mööbel? Nõud? Heli- ja valgustehnika?

- Programm- kas ja kes esineb, mis heaks etteasteks vaja on? Tasub meeles pidada, et õigel peol on alati algus ja lõpp ning esineja on kursis, millal on lava tema käsutuses.   

- Kas pakutakse ka toidupoolist ja karastavaid jooke pidulistele – tasuta või eraldi tasu eest?             

- Kas vajad turvajatest meeskonda ja kas esialgu piisab esmaabikapikesest? Kas on vaja teavitada kohalikku konstaablit, päästeametit, kiirabi eesootavast peost kui peole on oodata enam kui 150 inimest?

- Peo eelarve, millal tekivad kuluartiklid ja kuidas need kaetakse?

- Kas peokorraldajal on vaja abilisi, milliseid ülesandeid nad täidavad?

Kõik peoga seotud detailid võiksid paberil üles olla kirjutatud, siis on kõigil abilistel teada, kes mida teeb ja kuidas toimetab.

Kui koht olemas, esinejad leitud ja kokkulepped tehtud ning kõikidele ülaltoodud küsimustele vastused olemas, siis polegi muud kui 1.mail talgutele ja peale seda juba… mõnus tants ja trall ning tagaajamine!

NB! Teeme Ära talgute Kultuuritoimkond püüab simmanite korraldamisel teile toeks olla. Meeleldi vastame kõigile tekkivatele lisaküsimustele!